Fm200 Yangın Söndürme Sistemleri

heading

Gemilerde çalışmış herkesin bildiği elim bir gerçek vardır. Tüm gemiye zarar verebileceği düşünülen bir hadisenin vuku bulduğu gemi bölmeleri, durumun aciliyetine binaen içerisinde insan bulunsa dahi sızdırmaz kaportaları kapatılarak ortaya çıkmış tehlike, bölmeye hapsedilir. Vuku bulan olayın yangın olduğu düşünülürse, yangının diğer bölmelere sıçraması geçici olarak veya tamamen engellenmiş olur. Ama bölmede bırakılmak zorunda kalan insanın hayatından da vazgeçilmektedir. Şayet bölme içerisinde devreye giren bir yangın söndürme sistemi varsa yangın bertaraf edilebilmektedir. Ancak asıl anlatılması gerekli olan konu burada başlamaktadır. Çeşitli kimyasal maddeler barındıran yangın söndürme sistemleri sayesinde yangın kısa bir zaman içerisinde söndürülebilse de havaya karışan gazlar nedeniyle insan hayatı ciddi bir tehlike altına girmektedir. Gelişen teknoloji ile paralel olarak daima ilerici bir anlayış içerisinde bulunan Karaboğa FM200 Yangın Söndürme Sistemleri konu hakkında yenilikçi projeler hazırlayarak piyasa hizmetine sunmaktadır.

Yangına müdahale esnasında bulunduğu yere en az zarar vermesi maksadıyla üretilen FM200 gazı, halon gazı haricinde kullanılan başka bir temiz gaz çeşididir. Elektriksel anlamda yalıtkan bir özellikte olup söndürme gerçekleştirilen alanda hiçbir toksit madde bırakmamaktadır. Özellikle bir arşiv odası veya kütüphanede oluşabilecek bir yangın düşünüldüğünde, faydası daha da iyi anlaşılacaktır. İçerdiği özellik gereği herhangi bir koku ve renge sahip değildir. Karaboğa FM200 Yangın Söndürme Sistemleri, gelişmeye devam etmekte olan yangınla mücadele sistemlerinde başta insan sağlığı olmak üzere tüm can ve mal zararlarını en aza indirmek gayesi ile FM200 yangın sistemleri üzerinde projeler üretmektedir.

Karaboğa FM200 Yangın Söndürme Sistemleri, özellikle kıymetli materyallerin barındırıldığı mahaller için tavsiye edilen FM200 yangın söndürme gazı kullanımını en hassas detaylarıyla projelendirerek müşterilere sunmaktadır. Söndürülmüş bir yangında, yangından değil de müdahale esnasında zarar görmüş can ve mallar düşünüldüğünde Karaboğa FM200 yangın söndürme sistemleri kullanılmasının faydası daha iyi anlaşılacaktır.